להצעת מחיר

לפרטים\הצעת מחיר
שם:
טלפון:
מייל:
כתובת:
הודעה:
שלח נקה טופס

 

 אימות חתימה – מתי נדרש? כיצד ניתן, באמצעים לא אלקטרוניים, לבצע אימות שכזה?

אימות חתימה הוא פונקציה נוטריונית שנדרשת על ידי גורמי אכיפה, חקיקה ומשפט מול מגיש המסמך. ייתכן והדרישה תגיע גם מגורמים פרטיים כשמדובר בהסכמים בין חברות בשוק החופשי לפרטים, אך ברוב המקרים הדרישה תבוא ממוסדות רשמיים. לדוגמה, תנאי לתשלום רנטה מגרמניה לניצולי שואה הוא הצגת אישור לפיו האדם המשופה נמצא בחיים (שכן לילדים שלו, שהם דור ראשון לניצולי שואה לא מגיעה רנטה). להצגת אישור כזה נדרש אימות חתימה שהחותם על המסמך הוא אדם אותנטי ולא משהו שמבוצע באוטומט (ובכך מזייף שהאדם נמצא בחיים). אימות חתימה נדרש גם כאשר שולחים תעודות ותארים למוסדות לימוד או עבודה, שם הממונה מבקש לדעת שמדובר במסמכים אותנטיים על חתימה של אדם אמיתי.

כיצד מבצעים אימות חתימה חד ערכי שלא באמצעים אלקטרוניים?

הביצוע שהיה תקף בכל השנים רלוונטי גם לימינו. המדובר – החתימה נוטריונית, או בלעז 'אפוסטיל'. חתימה זו היא למעשה חותמת נוטריונית שמסמיכה את המסמך להיות אמיתי, עם חתימה אמיתית של החותם עליו. בעוד אשר בעולם המקוון ישנה אלגוריתמיקה של הצפנה ואימות שמוכיחה כי האדם החותם אמיתי, בעולם המסמכים האמיתי (המודפס) הערבות הטובה ביותר לחתימה היא אישור נוטריוני המגובה בחותמת אפוסטיל.

ביצוע אימות החתימה בפועל

הנוטריון אינו עושה את האימות בשביל שאתם תאמינו שהחתימה אמיתית, אלא על מנת שצד שלישי, לו אתם מגישים מסמך זה יאמין בכך. בשל כך, הנוטריון יצטרך מכם אישור שהאדם שחתם על המסמך הוא אדם חי שאכן ביצע את החתימה, ניתן אף להפגיש בין הנוטריון לבין אותו אדם אשר יבדוק באמצעות מסמכים מזהים שזה אכן הוא, או לבקש ממנו לשלוח את החתימה סרוקה לבדיקתו. הנוטריון, באמצעות בדיקה זו קובע אם מדובר בחתימה של האדם המדובר ומאשר את חתימתו על מסמך המקור באמצעות חותמת אפוסטיל. מאותו רגע, ניתן לגשת עם המסמך לגורמים שמעוניינים לדעת אם החתימה אמיתית.

הגשת מסמך עם חתימה מאומתת נוטריונית

ניתן להגיש אל המסמך לגורמים הרלוונטיים עמם אתם בקשר ולהמתין לקבלתו. כשאתם שולחים מסמך עם חתימה מאומתת, הפקידים שמקבלים אותו צפויים לאשר אותו מתוך ידיעה שלא ניתן לערער על כך משפטית. לכן, כשאתם מגישים מסמך חתום על ידי צד ג', מומלץ להסדיר עם נוטריון את האימות שלה.
 
 
לשירותים נוספים היכנסו לאתר אמנון מרכוס משרד עורכי דין