להצעת מחיר

לפרטים\הצעת מחיר
שם:
טלפון:
מייל:
כתובת:
הודעה:
שלח נקה טופס

תאונת דרכים ע"י משאית - זכויות הנפגע

 
ספיגת פגיעה ממשאית בתאונה זה משהו שנשמע מחריד, והוא לרוב אכן כזה. משאית היא כלי משא רחב ממדים ולרוב גם גבוה יותר מרכב רגיל, מה שאומר שעצמים נמוכים כמו אופניים, אופנוע והולכי רגל בקושי נמצאים בטווח הראיה של הנהג. יחד עם זאת, נהג משאית בישראל כמעט משולל זכויות כשהדבר מגיע לתאונה. עליו להיות זהיר מאד, שכן ניסיון העבר הוכיח שאפילו פגיעה קטנה שנגרמה על ידי המשאית הסתיימה במשפט בהרשעת הנהג, למעט מקרים קצה חריגים בהחלט. פירוש הדבר הוא שאם נפגעתם הדיון צפוי להתנהל בסיכוי גבוה לטובתכם, אבל זה רק קצה הקרחון של הזכויות שעוד יגיעו לכם.
 
הכרה כנכים בביטוח לאומי
 
לרוב, פגיעות שאדם ספג ממשאית יביאו אותו להיות נכה, ולא רק בעל אחוזי נכות. כאשר המכה היא חזקה וגורמת לנזק בלתי הפיך יגדל הסיכוי שהנפגע יוכר כבעל 60+ אחוזי נכות, וזו כבר עילה לתביעה נגד ביטוח לאומי בבקשה לקבלת קצבת נכות. יצוין כי לא כל נפגע משאית בהכרח יזכה למעמד זה, אך הסטטיסטיקה מראה שלא מעט נפגעי משאית הגיעו לכך, פשוט בשל הפרש הפוטנציאלים הענק בין ממדו הזעיר של האדם לעומת כוח התנע והמשקל העצום של המשאית.
 
תשלום דמי תאונה ודמי פגיעה
 
במקרים בהם הוכר המבוטח בביטוח לאומי כבעל אחוזי נכות, אך לא כזכאי לקצבה, או שהוא בכלל לא הוכר כבעל אחוזי נכות – הוא רשאי לתבוע מביטוח לאומי דמי תאונה או דמי פגיעה. זהו סכום כספי זמני המשולם למשך 90 יום החל מהיום הראשון בו נוסחה התביעה.

תשלומים מביטוחי רכב פרטיים
 
חברות הביטוח הן של צד ג' שהוא נהג המשאית, והן שלכם ישלמו את מחיר התאונה, כאשר מדובר בכספים שהביטוח של צד ג' יפריש לחברת הביטוח שלכם, בתוספת תשלומי הביטוח שלכם. יצוין כי חברת הביטוח תעשה תחקיר ואם היא תגלה שהתאונה בכלל לא קרתה באשמתכם היא לא תראה בכם מבוטחים מסוכנים ולא תגדיל את הפרמיה. מוטב לתת לעורך דין תאונות דרכים לטפל בכך ולהציג אתכם באור חיובי, אף על פי שברוב המקרים בתאונה בה אתם הנפגעים לא יהיה קשה לשכנע את הביטוח שאין לכם חלק באשמה.