להצעת מחיר

לפרטים\הצעת מחיר
שם:
טלפון:
מייל:
כתובת:
הודעה:
שלח נקה טופס

תאונת דרכים על אופניים - המדריך לנפגע

 
הנושא של אופניים בתביעות משפטיות הוא נושא מעט חצוי במחלוקת, אך אנו חייבים לומר את האמת כפשוטה. כרוכב אופניים שנפגע בתאונה, יהיה מאד קשה להוכיח שאתה אשם, ובמיוחד אם מדובר בתאונה שאתה כרוכב נפגעת ממדרכה עקומה, צינור שהונח עקום על הכביש וכד'. מפגעים אלו הם באחריותה הישירה של העירייה או המועצה בה רכבת, וכך בית המשפט רואה זאת ברוב פסיקותיו. לעומת זאת, אם אתה – כהולך רגל נפגעת מרוכב אופניים אחר, זה לא כמו להיפגע ממכונית או משאית, ואפילו לא מאופנוע. בעוד שבמקרים דנן בית המשפט מחמיר מיד עם הפוגעים, כאשר האופניים הם שפגעו - צוות התביעה שתשכור יצטרך לעבוד הרבה יותר קשה מצוות מקביל שדן בתביעה בה פגע אוטו או אופנוע. בדיונים קשה מאד לשכנע את סגל השיפוט שרוכב האופניים היה אשם, אך יחד עם זאת הדיון גם לא יוכרע אוטומטית לטובתו. הסיכויים הם 50% בממוצע לשני הצדדים.
 
לרוכבי אופניים שנפגעו - פסקה זו בשבילכם; להולכי רגל שנפגעו מאופניים - עברו לפסקה הבאה
 
רוכבים נכבדים, על אף שגם לשון החוק וגם דיונים משפטיים כפי שהתנהלו עד כה - ייטיבו עמכם - אין לנוח על זרי הדפנה. יש לאסוף כמה שיותר ראיות לכך שנפגעתם ושבשטח בו נסעתם היה קיים מכשול שהוביל לכך. צלמו את המכשול. במידה ואוטו הוא שפגע בכם, פשוט שלפו את הטלפון הניד ולחצו על כפתור המצלמה. כמובן שזה לא תמיד אפשרי ובפגיעה מאד חמורה סביר שתחשבו, ובצדק, על הפינוי לאמבולנס כמה שיותר מהר. במקרה כזה חשוב מאד שעוברי אורח יתעדו את הפוגע. אם הפוגע ברח - עורך הדין שתפנו אליו יפנה בשמכם לקרן לנפגעי תאונות פגע וברח, שיש לה סמכויות של חברת ביטוח. מדובר בישות בשם "קרנית" אשר אמונה על הטיפול במקרים אלו, אך לשם כך צריך לצלם את הזירה. בישוב עירוני איתור הנהג הפוגע על ידי "קרנית" יהיה קל יותר לביצוע מאשר בכביש מהיר בשל כך שברוב הערים מותקנות מצלמות אבטחה במסגרת פרויקט "עיר ללא אלימות". בשורה התחתונה, אתה חייב לאסוף כמה שיותר מידע ולהעבירו לעורך הדין שלך כדי שיכין את התביעה החדה והמוצקה ביותר שניתן להכין כנגד מי שצריך.
 
להולכי רגל שנפגעו על ידי אופניים - קראו את החומר שלפניכם
 
הולכי רגל נכבדים, אנו יודעים שזו סיטואציה קשה. אופניים הן בתודעה הציבורית והן בתודעה המשפטית תמיד נתפסים כהצד החלש בעולם התחבורה, לנוכח פגיעות רבות שהרוכבים סופגים מרכבים ומשאיות. רק אנחנו כמי שעוסקים בתחום יודעים להיר מקרוב כמה קשה וכואבת יכולה להיות פגיעת הדף מאופניים דוהרות. לכן, מה שחשוב לעשות: להתפנות כמה שיותר מהר לקבלת טיפול, ולפנות לעורך דין תאונות דרכים כמה שיותר מהר בהציגכם כמה שיותר ראיות על מנת שניתן יהיה להתחיל לגבש תביעה, ובתור התחלה - תביעה למוסדות כמו ביטוח לאומי על נכות ופציעות.