להצעת מחיר

לפרטים\הצעת מחיר
שם:
טלפון:
מייל:
כתובת:
הודעה:
שלח נקה טופס

נפגעי עבודה

 
נפגעי עבודה יכולים לפגוש במפגע במספר תסריטים, אשר ניתן לחלקם ל- 2 משפחות: תסריט מבוסס זמן ומקום, ותסריט מתמשך. התסריטים המבוססים זמן ומקום מורכבים ממשוואה לפיה נקלט עובד בריא לעבודה, ובמהלך תעסוקתו הוא עשה טעות שגרמה לפציעתו: היה מעורב בתאונת דרכים בדרך לעבודה או מהעבודה, נפל במקום העבודה עצמו ונחבל, שהה באזור שבאופן חד פעמי היה רועש או מסוכן לראייה, למשל – בחדר בו (באופן חד פעמי) נעשים שיפוצים וריתוכים עם להבות זוהרות, וכד'. המשותף לכל אלו - בתאריך מסוים ובשעה מסוימת התרחש המפגע ומאז העובד מוגבל.
 
המשפחה השנייה של פגיעות בעבודה היא משפחת המפגעים המתמשכים. מדובר במפגע שהוא עצמו לא מסב נזק נראה לעין לסובל ממנו, ובהחלט ייתכן כי בכל יום הוא חוזר הביתה לאשה, לילדים, למתקני הספורט ולתחביבים האהובים, אבל כעבור חודשיים, חצי שנה, שנה ואף יותר הוא מרגיש הידרדרות רפואית שאובחנה כתוצאה משהייה במקום עבודה שבאופן מוגדר מסכן את הבריאות: מקומות עבודה מסרטנים בהם עובדים עם אסבסט, בתי ספר (בעיה בשמיעה), מציל ים (בעיה בראיה עקב חשיפה לשמש, גם בעיית סרטן), וכד'. משפחה זו מוגדרת בחוק "מחלות מקצוע" והזכויות המגיעות לחולים הן כמו של נפגעי תאונות עבודה הסובלים מאובדן כושר עבודה.
 
כיצד יפעל עורך דין ביטוח לאומי עבור לקוח שנמצא כנפגע עבודה?
 
עורך הדין יצטרך להתרשם קודם בעצמו שמולו אדם שנפגע בעבודה, ולא, למשל, במקום אחר. ההתרשמות תהיה על בסיס איסוף עדויות מהלקוח עצמו, וגיבושן לחוות דעת רפואית מקצועית. מנגנון איסוף המסמכים יהיה זניח יחסית, ובסך הכל הלקוח יצטרך להראות שהוא נפצע בתאריך ובשעה שהוא טוען שהוא נפצע. עורך הדין ידאג לכל השאר, למשל – הוכחת קשר נסיבתי בין מה שהתרחש בתאריך הארור לבין מצבו העכשווי של העובד.

כיצד יפעל עורך דין ביטוח לאומי עבור לקוח שנמצא לוקה במחלת מקצוע?
 
הוא ינחה את הלקוח שלו לאסוף מסמכים ממקום העבודה המעידים על מסוכנותו: אחוז האסבסט שיש בכל חדר באותו מקום עבודה, אחוז האסבסט הכולל במקום, רמת החשיפה לרעש, ולמפגעי ראיה וכד'. במידה והמפגע התרחש בבית ספר ציבורי, יתבע עורך הדין את משרד החינוך בגין לקות במחלת מקצוע. במידה והמפגע התרחש בבית ספר פרטי, תיתבע הנהלת בית הספר הפרטי, בדומה לתביעה אזרחית בדיני חברות. כך – יפעל עורך הדין בכל מצב, וידאג לתבוע את הסמכות הגבוהה ביותר האחראית לאותו מקום עבודה – בין שהוא ציבורי ובין שהוא פרטי, תוך הצגת חוות דעת משפטית מלומדת ומנומקת.