להצעת מחיר

לפרטים\הצעת מחיר
שם:
טלפון:
מייל:
כתובת:
הודעה:
שלח נקה טופס

מחלות מקצוע

 
מחלות מקצוע הנן מפגעים ספציפיים מאד במקומות עבודה אשר הוגדרו במסגרת החוק. מפגעים אחרים, שאינם מוכרים כמחלות מקצוע עשויים להימצא תחת הגדרת "תאונות עבודה". מחלות מקצוע הן תופעות שבגינן מחלה או מגבלה קבועה שאינה מחלה, אך היא צפויה להיות קבועה ולשבש את חיי הנפגע ממנה. בשונה מפציעות המוגדרות "תאונות עבודה", אין כאן תסריט בנוסח: "בתאריך dd/mm/yyyyקרה לנפגע תרחיש Tשבעקבותיו הוא נפצע ברמת חומרה M": מדובר במצב מתמשך, אשר הביא להידרדרות החולה ולא לפציעה מידית. לדוגמה, אדם שנאלץ לעבוד במתכונת חד יומית ליד אדם שמפעיל דיסק שיפוצים חשמלי ובעקבות רעש הדיסק סבל מטנטונים באוזניים נקרא "נפגע תאונת עבודה". לעומת זאת, אדם שעבד כמורה, ושמע יום יום ילדים צועקים, דפיקות עזות של נעליים על המרצפות, ובעקבות כך הידרדרה שמיעתו נקרא "לוקה במחלת מקצוע".
 
אלו תופעות מוגדרות מחלות מקצוע על פי חוק?
 
מחלות הגורמות לעיוות הכרומוזומים וה- D.N.A כמו סרטן כתוצאה מחשיפה לאסבסט וחומרים מסרטנים אחרים במסגרת המקצועית בעבודה, מגבלות שמיעה שהוכחו כבעלות קשר למקום עבודה רועש על פי הגדרה (עבודה בבית ספר, באתר שיפוצים, וכד'), מגבלות ראייה שהוכחו כבעלות קשר למקום עבודה המסכן את ראיית האדם על פי הגדרה (עבודה במקום שיש בו חומרים זרחניים זוהרים ובורקים, מציל בחוף הים או באתר הרחצה הנחשף שעות רבות לשמש וכד').
 
מהן ההמלצות למי שעובד במקומות עבודה כאלו?
 
ראשית כל, להיצמד לכל הנחייה שלמדתם בבית הספר, במרכז ההכשרה או בהכנה לעבודה בראיון התעסוקתי. ההנחיות הללו נועדו לא רק למזער נזקים אלא לרוב גם למנוע אותם, אבל כידוע כולנו בני אדם וחלקנו הנכבד עושה טעויות. שנית, במידה ואתם חשים שאתם מדורדרים בשמיעה, בראייה, או שקיבלתם תוצאות בדיקה המציגות אתכם כחולי סרטן – פנו מיד לטיפול רפואי, תוך עזיבה מוחלטת של העבודה מחשש לבריאותכם. במקביל, צרו קשר עם עורך דין ביטוח לאומי שידאג כי ביטוח לאומי יכיר בכם כנפגעי מחלות מקצוע.
 
מה מקבלים במסגרת ההכרה כחולים במחלות מקצוע?
 
דמי תאונה או דמי פגיעה מביטוח לאומי, וכן ישנה אפשרות שתוכרו כבעלי אחוזי נכות. מיעוטכם, אלו שצפויים לסבול מ- 60% נכות לפחות והצגת הוכחה כי כושר העבודה שלכם פחת לפחות במחצית ממה שהוא היה, יזכו לתשלום קצבת נכות קבועה מביטוח לאומי לאחר מעבר וועדה מתאימה, אותה יש סיכוי לא רע לעבור כשעורך דין נמצא לצדכם.