להצעת מחיר

לפרטים\הצעת מחיר
שם:
טלפון:
מייל:
כתובת:
הודעה:
שלח נקה טופס

תאונת עבודה - טיפים לנפגע

 
ללא ספק, תאונות עבודה מהוות מצבים שלא הייתם רוצים לקחת בהם חלק כנפגעים. אלו תאונות נוראיות שעשויות להיות תאונות דרכים בדרך לעבודה או ממנה, ולהגיע לתאונות שנעשות בעבודה עצמה: ניסור איזשהו איבר בגוף בנגריה או פס ייצור במפעל, נפילה מגובה, ועוד אסונות נרחבים שעשויים לקרות לנו בעבודה, בכל עבודה. גם בעבודות שלכאורה נשמעות בטוחות כמו משרד או הוראה הביטוח הלאומי יכול להכיר בכם כנפגעי עבודה למשל אם לקיתם בהידרדרות בראייה או בשמיעה או ביכולת לדבר. מקרים אלו נקראים מחלות מקצוע. גם בעבודות כפיים מסוימות הן יכולות להתרחש, אם הן כוללות עבודה עם חומר מסרטן כמו אסבסט, לאחר שאובחן סרטן בגופכם כתוצאה מכך.
 
טיפ מס' 1: אם אתה חושב שאתה נפגע, התייחס לעצמך כנפגע כבר מעכשיו
 
בין אם מדובר בעבודה באסבסט שגרמה לך להרגיש תשוש או מוזר, בין אם מדובר בצרידות לאחר שעמדת מול כיתה, בין אם מדובר בפציעה ממשית וחמורה, השלב הראשון שבתודעה הוא לא להיוועץ עם הסביבה, אלא לדעת שאתה במצב של פגיעה בתאונת עבודה. אם לא תתייחס לעצמך ככזה, ותחזור למוטב, כנראה שלמעסיק יהיה רק אינטרס לעודד אותך לעשות כן והדברים יחזרו BACK TO NORMAL עם קושי רציני להוכיח שנעשתה תאונת עבודה עם חלוף הזמן. לכן, תפסיק לעבוד, והתפנה בדחיפות לבית החולים, גם אם המעסיק הנכבד לוחץ עליך שלא לעשות כן. בו, ובגורמי אכיפת החוק שיעורבו גם כן מטפל עורך דין תאונות עבודה בהמשך.
 
טיפ מס' 2: כשאתה מבין שאתה נפגע, אל תחשוב משפטית אלא רפואית. התפנה מיד!
 
הדבר לא רק נאמר כדי לדאוג לכך שלא יעונה לך כל רע מבחינה רפואית, אלא גם מהטעם המשפטי. הגעה לבית חולים ימים או שעות ארוכות לאחר הפציעה תקשה מאד על עורך הדין שלך לנסח קשר בין סיבה לתוצאה, וההגנה תמצא זאת כשלל רב, בעודה תטען שאם יכולת לתפקד תקופה ארוכה עד ההגעה לבית חולים סימן שאין קשר כזה. בעודך מתפנה, כן מומלץ לשמור כל מסמך פינוי - מכרטיס אוטובוס בעזרתו נסעת לבית חולים, עד קבלה מנהג המונית וכמובן מסמכי אשפוז שונים באשר הם.