להצעת מחיר

לפרטים\הצעת מחיר
שם:
טלפון:
מייל:
כתובת:
הודעה:
שלח נקה טופס

אובדן כושר עבודה

 
לעתים, אתם עלולים למצוא את עצמכם באובדן כושר עבודה מכמה סיבות: סרטן שנתגלה בבדיקות רפואיות שגרתיות אשר נגרם כתוצאה מחשיפה לחומרים מסוכנים בעבודה, אובדן שמיעה, אובדן יכולת דיבור (נפוץ בעיקר בעבודה עם אנשים כמו מורה או מנהל). גם הידרדרות ברמת השמיעה או הדיבור ללא אובדן מלא יכולות להתפרש כמחלת מקצוע אם הביטוח הלאומי קבע כך. אם נוסיף לזה סוגים אחרים של אובדן כושר עבודה שאינם מחלת מקצוע כמו פציעה כרונית, פציעה שגרמה לנכות, או חלילה – לנכות ברגליים שמצריכה כסא גלגלים, נגלה שיש המון דרכים למצוא את עצמכם ללא יכולת לעבוד. ברגעים אלו – זה אתם מול המערכת. כפי שלא כל אקדמאי עם תואר שלישי נעשה פרופסור, וכפי שלא כל מי שרוצה להיות מפורסם או מצליחן אכן נעשה כזה, כך בדיוק עובד תחום ההכרה כבעלי אובדן כושר עבודה בישראל. רק המקושרים מצליחים להשיג הכרה, אלא שכאן – ההגדרה "מיהו מקושר" מאד מדויקת וברורה: מי שיש לו עורך דין טוב בעל יכולת מוכחת לתקוף משפטית את המשוכות של ביטוח לאומי בדרך להכרה כחסרי יכולת עבודה.

באלו סוגי אובדן כושר עבודה מכיר הביטוח הלאומי?
 
הוא יכול להכיר באובדן כושר עבודה זמני או ממושך. גם אדם שיש לו תעודת נכה, אשר הוכר ככזה על ידי ביטוח לאומי "זוכה" מדי פעם למעקב של רשויות מוסד זה כדי לבחון האם יכולת התנועה שלו השתפרה, ולכן הנחת העבודה היא שאין כזו הגדרה "נכה לכל החיים" למעט במקרים נדירים ביותר של שיתוק מלידה או פסיקה של יותר מרופא אחד שנכה מסוים לא יכול יותר לחזור למוטב. לכן, מי שאתם מכירים כי מקבל קצבת נכות מביטוח לאומי מוכר כבעל אובדן כושר עבודה ממושך. מי שמקבל קצבה חד פעמית מביטוח לאומי כמו דמי תאונה או דמי פגיעה מוכר מראש כנפגע זמני ולא ממושך, והביטוח הלאומי צפוי לשלוח אותו בחזרה לעבוד עם תום תשלום התקבול החד פעמי.

כיצד צפוי להתייחס הביטוח הלאומי לנבדק בודד וכיצד הוא יתייחס לנבדק המלווה בעורך דין?
 
כמובן שלא ניתן לעשות הכללות, כי תמיד יש יוצאים מן הכלל, אך מניסיוננו, נבדק בודד על פי רוב יעבור בדיקת רופא בה הוא ישתדל מאד לשדר תסריטי בדיקה קלים ולא מחמירים לרעה מבחינה בריאותית, לאחר מכן הוא צפוי לעביר זאת לוועדה שצפויה לערוך בדיקות נוספות כמו אזרחות ישראלית, כושר השתכרות בעבר לעומת כיום, ואחוז אובדן כושר ההשתכרות. בהינתן בדיקות הרופא המקלות, יסיק ראש הוועדה שהנבדק בריא וניתן, הכי הרבה, להכריז על מספר מצומצם של אחוזי נכות שלא יאפשר לו להיות מוכר כנכה. לעומת זאת, כאשר עורך דין מתערב הוא מכין חוות דעת רפואית שתוכל לתת קונטרה למה שקבע הרופא, ומשם – להשית על הוועדה את העובדות החדשות שיקבעו למבוטח אחוזי נכות כפי שמגיעים לו באמת, ואם יש צורך – גם תשלום קצבת נכות.